Vi jobbar på Sveriges rymdmyndighet

Rymdstyrelsens personal sitter på Hemvärnsgatan 9 i Solna. Här hittar du e-postadress och telefonnummer till oss som arbetar här.
´
Publicerad
2018-05-16
Uppdaterad
2020-03-10
Dela artikel:

Anna Rathsman
Generaldirektör
anna.rathsman@snsa.se
Telefon: 08-409 077 86

Christer Nilsson
Ställföreträdande GD, Industri
christer.nilsson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 96

Sofia Johansson
Avdelningschef för Stabsavdelningen
sofia.johansson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 94

Johan Köhler
Avdelningschef för Forsknings- och utvecklingsavdelningen
johan.kohler@snsa.se
Telefon: 08-409 077 93

Johan Marcopoulos
Kommunikationsansvarig
johan.marcopoulos@snsa.se
Telefon: 08-409 077 88

Samieh Alissa
Navigation Handläggare
samieh.alissa@snsa.se
Telefon: 08-409 077 81

Jonas Appelberg
Kommunikatör
jonas.appelberg@snsa.se
Telefon: 08-409 077 89

Selima Ben Mustapha
Jordobservation och dataexploatering
selima.benmustapha@snsa.se
Telefon: 08-40 90 77 73

Vilgot Claesson
Forskningshandläggare
vilgot.claesson@snsa.se
Telefon: 08-40 90 77 75

Kristine Dannenberg
Forskning, Esrange
kristine.dannenberg@snsa.se
Telefon: 08-409 077 98

Christian Hånberg
Industri, telekommunikation och navigation
christian.hanberg@snsa.se
Telefon: 08-409 077 78

Liselott Krokstedt
Industripolicy och teknikharmonisering
liselott.krokstedt@snsa.se
Telefon: 08-40 90 77 74

Helene Körling
Ekonomiansvarig
helene.korling@snsa.se
Telefon: 08-409 077 79

Iris Lee Thompson
Jordobservation och Geografisk analys
Iris.leethompson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 91

Per Magnusson
Forskning
per.magnusson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 92

Misty Nahuel
Kommunikationsadministratör
misty.nahuel@snsa.se
Telefon: 08-409 077 87

Pernilla Nilsson
Jurist, internationell samordnare
Pernilla.nilsson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 95

Lena Nääs

Administratör
Personalfrågor
lena.naas@snsa.se
Telefon: 08-409  077 83

Kristell Pérot
Jordobservationsforskning
kristell.perot@snsa.se
Telefon: 08-409 077 72

Roger Pettersson
Säkerhetshandläggare
roger.pettersson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 84

Kristina Pålsson
Rymdsäkerhet och civilmilitära tillämpningar
kristina.palsson@snsa.se
Telefon: 08-409 077 76

Moa Quist
Kommunikatör
moa.quist@snsa.se
Telefon: 08-409 077 99

Maria Rosdahl
Ekonomiassistent 
maria.rosdahl@snsa.se
Telefon: 08-409 077 82

Elisabet Sandelin
Programadministratör 
elisabet.sandelin@snsa.se
Telefon: 08-409 077 90

Perina Stjernlöf
Skola och utbildning
perina.stjernlof@snsa.se
Telefon: 08-409 077 97

Nicklas Vabi
Verksjurist
nicklas.vabi@snsa.se
Telefon: 08-409 077 77