Kontakta SRS

Ordförande i beredningsgruppen
 

Donal Murtagh
Professor
donal.murtagh@chalmers.se

Tel: 031-7725651
Chalmers
Space and Earth Sciences
SE-412 96 GÖTEBORG

--------------------------------------------------------------------------------

Beredningsgruppens övriga medlemmar

 

Dr. Alexis Brandeker
alexis@astro.su.se

Tel: +46 8 5537 8539

Stockholm University
Dept. of Astronomy
Roslagstullbacken 21
106 91  Stockholm

Lars Eklund
Assoc.Professor
lars.Eklundh@nateko.lu.se

Tel: +46.46.222 96 55

Department of Earth and Ecosystem Sciences
Division of Physical Geography and Ecosystems Analysis
Lund University
Sölvegatan 12
SE-223 62 LUND


Wolf Dietrich Geppert
Assoc. Professor
wgeppert@fysik.su.se

Tel: 46 8 5537 8649

Stockholm University
Department of Molecular Physics
SE-106 91 Stockholm



Lars Gustafsson
Professor
lars.gustafsson@ki.se
 
Tel: +46 8 52487191

Dept of Physiology and Pharmacology
Karolinska Institutet
SE-171 77 Stockholm

Nikolay Ivchenko
Assoc. Professor
Nikolay.ivcenko@ee.kth.se

Tel: +46 8 790 7692

KTH, School of Electrical Engineering
SE-100 44 Stockholm


Kay Justtanont
Assoc. Professor
kay.justtanont@chalmers.se

Tel: +46 31 772 5528

Chalmers
Space and Earth Sciences
SE-439 92  Onsala

 

Dr. Linda Megner
lisa@misu.su.se

Tel: 46 8 16 2534

Stockholm University
Dept. of Meteorology
Svante Arrhenius väg 16C
106 91  Stockholm


Hans Nilsson
Senior Scientist
hans.nilsson@irf.se

Tel: +46 980 7950

Swedish Institute of Space Physics
P.O. Box 812
SE-981 28 Kiruna
 

--------------------------------------------------------------------------------

Vill du skicka e-post till någon av oss kopierar du e-postadressen och ändrar därefter "at" till ett @.
Detta har vi gjort för att minska antalet skräppostmeddelanden till våra e-postbrevlådor.

Senast uppdaterad: 9 januari 2014